web page software

restauracja / sztolnia

10/2017
Eklektyczna restauracja w Silesia City Center - Katowice.

Mobirise

Sztolnia / Katowice,
Silecia City Center.


Restauracja Sztolnia znajdująca się w odnowionym budynku dawnej kotłowni maszyny wyciągowej, będąca częścią Silesia City Center, idealnie nawiązuje do górniczej historii miasta.
Przestronne, eklektyczne wnętrze w industrialnym stylu, cechuje ciemna kolorystyka, nadająca wnętrzu niepowtarzalny klimat. Połączenie kontrastujących ze sobą materiałów takich jak ciepłe, naturalne drewno i surowa stal, idealnie reprezentuje stylistykę milk/designs

Mobirise

Ręcznie wykonywana ślusarka, autentyczne oświetlenie z odzysku po starej fabryce w Chorzowie, oryginalna cegła rozbiórkowa z Rybnika, oraz graficzna mozaika z Francji, to tylko część elementów dekoracyjnych, jakie można zobaczyć w tym wnętrzu. 

Mobirise


Licząca 855 m2 restauracja, w której sercu znajduje się obszerny drink bar oraz otwarta kuchnia prezentująca life cooking została podzielona na kilka stref. Pierwszą z nich jest zlokalizowany w głębi lokalu, wykładany młotkowaną miedzią podest, wydzielony barierkami ze stali, postarzanego drewna dębowego oraz szkła zbrojonego. Całość wzbogacona została akcentami w kolorze butelkowej zieleni, widocznymi w postaci tapicerki krzeseł, oraz oryginalnych, pofabrycznych lamp.

Kolejną strefą jest winiarnia. Wydzielona pięknymi, ażurowymi ściankami w loftowym stylu, zaprojektowana została, jako intymna przestrzeń, sprzyjającą relaksowi przy lampce wina.

Projekt restauracji uwzględniał również pokój dla dzieci, oraz salę bankietową, stanowiącą idealną przestrzeń na imprezy okolicznościowe.
Charakterystycznym elementem restauracji, jest również różnorodność materiałów wykończenia ścian, od oryginalnej cegły, poprzez betonowe tynki, na elementach skrzynek po winie skończywszy.

Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino to nie tylko eklektyzm we wnętrzu, ale i na talerzu. Jesteśmy przekonany, że restauracja przypadnie do gustu nie tylko Ślązakom, ale i gościom z całej Polski.  

Projekt we współpracy z
Małgorzata Wojdal, Lilla Home.
 

www.sztolnia.katowice.pl/

galeria

© Copyright 2019 milk/designs - All Rights Reserved