online website builder

MOBIRISE WEBSITES BUILDER

Dlaczego warto podjąć współpracę z architektem wnętrz? 

W dobie boom’u mieszkaniowego wielu z Was zastanawia się, nad współpracą z architektem wnętrz. Większość ludzi jeszcze do niedawna sama podejmowała się aranżacji własnego mieszkania, zatem pojawiają się pytania, czy dzięki projektantowi cały proces przebiegnie sprawniej i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

architekt wnetrz lodz, restauracja hana sushi manufaktura bartosz klim lodz architektura wnetrz

Głównym zadaniem architekta wnętrz jest połączenie funkcjonalności i estetyki, a także ujęcie w projekcie architektonicznym charakter przyszłych mieszkańców. Wnętrze projektowane na zamówienie ma być indywidualne i dostosowane do jego właścicieli. Obawy, że wszystkie wnętrza jednego autora będą takie same są niepotrzebne. Każdemu architektowi zależy na różnorodności, pokazującej szeroki wachlarz swoich umiejętności. Również dopasowanie mieszkania do potrzeb Inwestora jest bardzo satysfakcjonującym wyzwaniem.  

/ Proces projektowy
Całe przedsięwzięcie jest dość onieśmielające, zwłaszcza dla posiadaczy swojego pierwszego mieszkania czy domu. Jako architekt działający na łódzkim rynku od prawie 9 lat mogę uspokoić, że będzie to droga pełna satysfakcji i pozytywnych emocji.
Wstępem do procesu projektowego jest spotkanie i wywiad. Architekt zawsze chce dobrze poznać swoich przyszłych inwestorów i poznać ich potrzeby. Często pojawia się ankieta, lub kilka pytań, w którym klient proszony jest o sprecyzowanie swoich oczekiwań i wskazanie absolutnych „must have” w mieszkaniu.
Następnie, bogatszy o tę wiedzę architekt, przystępuje do pracy.  

/ Inwentaryzacja
Niezależnie czy kupione mieszkanie jest nowe – stan deweloperski, czy jest to nieruchomość z rynku wtórnego, należy wszystko dokładnie pomierzyć i sfotografować. Daje to również czas architektowi, aby oswoił się z przedmiotem swojego projektu, poczuł skalę, zaobserwował wszystkie atuty mieszkania i poznał jego potencjał. 

/ Rzut aranżacji
Następnym krokiem jest przygotowanie rzutu aranżacji i zmian budowlanych. To na nim Inwestor może zobaczyć układ wszystkich pomieszczeń, które ściany wyburzamy, a które będziemy dostawiać. Widać na nim również propozycje ustawienia wszystkich mebli wraz z wymiarami.
Jest to pierwszy etap projektowy i zarazem najważniejszy. To na jego podstawie będziemy kontynuować wszystkie pozostałe działania.  

/ Model 3D
Etap modelowania wnętrza w programie 3D jest jednym z przyjemniejszych momentów zarówno dla architekta jak i Inwestora. To tu wizja projektowa zaczyna się materializować. To na poziomie modelu omawiamy z Klientem krok po kroku cały projekt, zaglądamy w każdy kąt, analizujemy skalę mebli i proponujemy materiały wykończeniowe.  

/ Wizualizacje foto-realistyczne 
Kolejnym krokiem są wizualizacje. Dzień prezentacji wyrenderowanego modelu 3D jest zawsze bardzo ekscytujący, zarówno dla Architekta, jak i Inwestora. W końcu wszyscy jesteśmy ciekawi jak wyszło i czy projekt spełnia oczekiwania.
Wizualizacje również więcej mówią o wnętrzu niż model. To na nich widzimy wszystkie materiały i faktury. Widzimy jak świecą się światła w mieszkaniu, gdzie jest powierzchnia odbijająca, a gdzie matowa. To również na nich możemy potwierdzić wszystkie kolory, które wybraliśmy w próbnikach.

/ Dokumentacja wykonawcza 
Jest to projekt w postaci rzutów i rozwinięć ścian. Biblia dla wykonawcy, na podstawie, której będzie on w stanie samodzielnie wykonać projekt architektoniczny. Znajduje się w niej komplet wszystkich rysunków wraz z rozrysowanymi meblami, które wykonywane będą przez stolarza i ślusarza. Dodatkowo opisane są w niej wszystkie materiały wykończeniowe, takie jak kolory farb, tapety, kafle i podłogi drewniane czy panele.

Elementem uzupełniającym jest stworzony przez architekta plik Excel, zawierający listę zakupów. Znaleźć tam możemy wszystkie meble gotowe (tapicerowane i twarde), elementy oświetlenia ogólnego i dekoracyjnego, armaturę, dywany i najważniejsze dodatki, wraz z krótkim opisem, lokalizacja dostępności i ceną.
Po przekazaniu pełnej dokumentacji, zarówno Inwestor, jak i architekt wnętrz mogą być pewni, że cały proces realizacyjny projektu przebiegnie sprawnie i bez zbędnych wątpliwości.  

Wszystkie wyżej wymienione etapy, są gwarancją udanej realizacji projektu architektonicznego, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Inwestora.  

wyceń projekt

© Copyright 2021 milk/DESIGNS - All Rights Reserved